مزرعه زن افغان در کالیفرنیا

دسته: دیدنی ها و شنیدنی های روز
بازدید: 747

مزرعه زن افغان در کالیفرنیا

تقاضای روز افزون از میوه ی تازه و سبزیجات در بازار باعث شد که یک زن افغانستانی، مزرعه ی رشد میوه جات و سبزیجات تازه را در کالیفرنیا بنیاد بگذارد.
زنان افغانستانی در هر نقطه ی دنیا که زندگی می کنند، از کوشش برای حمایت خانواده و جامعه شان دریغ نکرده اند.نفیسه توفیق مالک فارم آریا، زمین خشک را به مزرعه مبدل ساخت.
وی برای بدست آوردن انار افغانستانی برای فامیل خود و دوستانش، چند درخت انار را در زمین غرس کرد و متوجه شد که زمین حاصلخیز است و می تواند در آن سرمایه گذاری کند.
نفیسه خانومی میانسال است و بیشتر از 20 سال است که در آمریکا زندگی می کند. وی از سال 2008 بدین سو، همه وقت خود را صرف زراعت نموده است.
تقاضای بازار برای میوه جات و سبزیجات تازه ی این فارم، روز به روز بیشتر شده است.
فارم آریا در سر شاهراه تریسی ایالت کالیفرنیا موقعیت دارد. باشندگان کالیفرنیا به این فارم می آیند و تولیدات تازه را خریداری می کنند.
همچنان افغانستانی های آمریکایی ساکن ایالت کالیفرنیا، از شهرهای مختلف به این فارم سفر می کنند و میوه جات و سبزیجات مورد نیازشان را بدست می آورند.
نفیسه نه تنها مالک این فارم است، بلکه خودش هم دهقانی می کند. وی مهارت های زراعت را از پدرش در افغانستان آموخته است.
از ده گذشته بدین سو که نفیسه این فارم را درست کرده است، نظر به ضرورت بخاطر رشد میوه جات افغانستانی بخصوص خربزه، انگور و انار افغانستانی، زمین های چهار اطراف این فارم را خریداری کرده است و اکنون مالک 25 هکتار زمین است.
نفیسه با مشکلاتی نیز مواجه است، بخصوص مهارت های زراعتی افغانستانی.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد