بانک ایده‌ تأسیس می‌شود.

دسته: دیدنی ها و شنیدنی های روز
بازدید: 745

 

بانک ایده‌ تأسیس می‌شود.

حسن علیزاده رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی «بانک ایده» از سوی این مرکز و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف با هدف حمایت از حقوق ایده‌پردازان خبر داد و گفت: بر اساس این طرح هر کس ایده‌ای جدید در حوزه فناوری اطلاعات دارد، می‌تواند آن را در بانک ایده به ثبت برساند تا از حقوق مادی و معنوی مربوط به آن حمایت شود.

به گزارش پول‌نیوز، وی افزود: تاکنون آیین‌نامه‌ مشخصی در حوزه تولید محتوا نداشتیم و قانون‌ها و آیین‌نامه به صورت کلی بود، اما هم‌اکنون به صورت مشخص در حال فعال شدن در حوزهcpها هستیم.

علیزاده ادامه داد: همچنان که اپراتور سوم محصولات و خدمات ارزش‌افزوده جدیدتری نسبت به 2 اپراتور فعلی تلفن همراه ارایه خواهد کرد، طبیعتاً سیستم نظارتی کاملی نیاز دارد.

وی همچنین از برنامه این مرکز برای تشکیل اتحادیه بازیهای دیجیتال و راه‌اندازی مسابقات بین‌المللی بازیهای رایانه‌ای جام دیجیتال و نیز اعلام آمادگی 18 کشور برای حضور در این بازیها خبر داد.

به گفته رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، وزرای ارشاد و ورزش و امور جوانان در اختتامیه این بازیها که تا کمتر از دو ماه دیگر و همزمان با لیگ برتر فوتبال در تهران برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

در این نشست، محمدرضا طلایی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران نیز با اعلام خبر برگزاری همایش «دُرج پارسی» و ساخت نرم‌افزار «دُرج 4»، هدف از آن را حفظ و گسترش زبان فارسی خواند و از حضور سفرای تاجیکستان در ایران و سفیر ایران در تاجیکستان و نیز رئیس اتاق بازرگانی ایران در این همایش خبر داد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد