روياي گردشگري هيتلر، جاذبه‌ي جديد گردشگري آلمان

دسته: دیدنی ها و شنیدنی های روز
بازدید: 744

روياي گردشگري هيتلر، جاذبه‌ي جديد گردشگري آلمان

يك مجتمع گردشگري نيمه‌كاره كه از آن به عنوان روياي گردشگري هيتلر نام برده مي‌شود، به مقصد نخست گردشگري آلمان تبديل مي‌شود.

به گزارش ايسنا، پس از آنكه در روزهاي پاياني ماه فوريه مقامات صنعت گردشگري آلمان از تبديل شدن اقامتگاه «آدولف هيتلر» به مقصد جديد گردشگري اين كشور خبر دادند، اكنون مقامات صنعت گردشگري اين كشور قصد دارند يك مجتمع گردشگري نيمه‌كاره را كه از آن به عنوان روياي گردشگري هيتلر نام برده مي‌شود، به مقصد نخست گردشگري آلمان تبديل كنند.

به گزارش ورلد توريسم، هيتلر به همان اندازه كه به جنگ و كشتار فكر مي‌كرد، به احداث ساختمان‌هاي بزرگ و مرتفع علاقه داشت تا آنها به عنوان يادگاري از وي باقي بمانند. در اين راستا او روياي ساخت يكي از بزرگترين مجتمع‌هاي گردشگري جهان در سواحل جزيره‌ي زيباي «روگن» در سواحل درياي بالتيك را در سر داشت.

اين مجتمع گردشگري پس از ساخت توانايي اسكان 10 هزار گردشگر را داشت و در نقشه آن احداث امكانات رفاهي متنوع مثل چندين زمين فوتبال و گلف، سالن كنسرت، سالن تئاتر و سالن سينما پيش‌بيني شده بود.

پروژه‌ي احداث اين مجتمع گردشگري در سال 1936 آغاز شد و با آغاز جنگ جهاني دوم متوقف شد. اكنون دولت آلمان قصد دارد اين مجتمع گردشگري را كه تمامي ساختمان‌هاي اصلي آن احداث شده را به مقصد جديد گردشگري آلمان تبديل كند.

اين در حاليست كه اقامتگاه هيتلر بر بالاي کوه‌ «کهلشتاين» در منطقه‌ي «باواريا» كشور آلمان نيز كه همانند مجتمع گردشگري جزيره روگن ميراث هيتلر به شمار مي‌رود، در ماه‌هاي اخير به مقصد جديد گردشگري آلمان تبديل شده است.

كارشناسان علت اصلي رشد چشمگير گردشگران «آشيانه‌ي عقاب» را ساخته شدن بخش‌هايي از فيلمي «والكري» با بازي «تام كروز» در اين بناي تاريخي مي‌دانند كه به روايت يك سوءقصد نافرجام عليه هيتلر مي‌پردازد.

«آشيانه‌ي عقاب‌» براي پنجاهمين سالروز تولد هيتلر به عنوان هديه‌ي تولد از سوي مقامات ارشد حزب نازي ساخته شد. هدف اصلي آنها ساخت چنين مکاني براي هيتلر اين بود که وي در آنجا بتواند به دور از شلوغي‌هاي هميشگي و با توجه به موقعيت استثنايي اين محل به استراحت بپردازد.

مراحل ساخت آشيانه‌ي عقاب ‌‌١٣ ماه به طول انجاميد و در نهايت براي پنجاهمين سالگرد تولد هيتلر در سال ‌‌١٩٣٩ ميلادي آماده شد.

هيتلر با وجود علاقه‌اي که به آشيانه‌ي عقاب داشت، اما تنها حدود ‌‌١٠ بار و هربار کمتر از نيم‌ساعت درآنجا اقامت كرد و به همين دليل آشيانه‌ي عقاب با وجود حملات مخرب جنگ جهاني دوم سالم و دست نخورده باقي ماند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد