چند توصيه بهداشتي براي پيشگيري از زگيل

دسته: دیدنی ها و شنیدنی های روز
بازدید: 744

چند توصيه بهداشتي براي پيشگيري از زگيل

«زگيل‌هاي پلانتار» كه به ويژه در پاها ايجاد مي‌شوند معمولا عامل ويروس دارند و مي‌توانند كاملا دردناك باشند.

متخصصان پوست مي‌گويند به نظر مي‌رسد كه احتمال بروز اين زگيل‌ها در كودكان و نوجوانان شايع‌تر از بزرگسالان است. هر چند زگيل‌هاي پلانتار، مشابه زگيل‌هاي شايع هستند اما به دليل اينكه دائما تحت فشار ناشي از وزن بدن هستند در داخل پوست رشد مي‌كنند.

به گزارش ایسنا به نقل از سايت هلت نيوز، گروهي از زگيل‌هاي پلانتار كه به هم متصل مي‌شوند زگيل‌هاي موزائيكي نام دارند. ويروسي كه منجر به بروز زگيل‌هاي پلانتار مي‌شوند معمولا در اثر پابرهنه راه رفتن بر روي سطوح آلوده مثلا در رختكن‌ها و استخرهاي شنا به پوست بدن راه پيدا مي‌كند.

كارشناسان انجمن پزشكي بهداشت پا در آمريكا چند توصيه بهداشتي ضروري براي پيشگيري از بروز زگيل به ويژه زگيل‌هاي پلانتار ارائه كرده‌اند كه به قرار زير است:

- به جز مواقعي كه روي شن‌هاي ساحل قدم مي‌زنيد هرگز و در هيچ مكان ديگري پابرهنه راه نرويد.

- هر روز يك جفت جوراب تميز بپوشيد و در صورت امكان حداقل با تهيه دو جفت كفش هر روز كفش‌هاي خود را تعويض كنيد و از پوشيدن يك جفت كفش براي چند روز متوالي خودداري كنيد.

- مطمئن شويد كه پاهايتان هميشه خشك و تميز باشند.

- بهداشت و تميزي پاهاي كودكان خود را دائم كنترل كنيد.

- هرگز با دست‌ زگيل‌هاي روي بدن اشخاص ديگر و يا زگيل‌هاي روي پوست بدن خودتان را لمس نكنيد چون ممكن است ويروس به ساير نقاط بدنتان منتقل شود.

- اگر متوجه رشد غيرمعمول بافت پوست در قسمتي از بدن خود شديد، در اسرع وقت براي تشخيص و كنترل به موقع مشكل احتمالي پوستي، مشاوره پزشكي بگيريد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد